szkolenie z polerowania szyb samochodowych

Automax Detailing oferuje pełny kurs szkoleniowy „Specjalista w zakresie polerowania szyb samochodowych”

Doświadczenie, wiedza i co najważniejsze praktyka to trzy składowe sukcesu naszego kursu, które pozwolą uniknąć wielu błędów w przyszłości, zaoszczędzić czas i pieniądze oraz pozyskać zadowolonych klientów. Wszystkie wady szkła, które można polerować, będą brane pod uwagę w praktyce.

Właściciele samochodów często borykają się z problemem utraty przezroczystości przedniej szyby z powierzchownych lub głębokich zadrapań cząstek ściernych, z zadrapań spowodowanych wycieraczkami. Powoduje to uszkodzenie szkła, które odbija się w słońcu, zwiększając prawdopodobieństwo wypadku. Ponieważ trendem na rynku jest obniżanie kosztów napraw, naprawa uszkodzonego obszaru szyby jest zawsze niższa niż jej wymiana. W tym celu oferowane są szkolenia z polerowania szyb samochodowych.

PREZENTACJA KURSU SZKOLENIOWEGO

Kursy polerowania szyb samochodowych zapoznają kursantów ze specyfiką uszkodzeń szkła, charakterystyką past polerskich oraz odmianami technologii polerowania szkła zgodnie z charakterem wady. Jedną z przyczyn pojawiania się defektów na przedniej szybie samochodu jest stosowanie przez producentów miękkich standardów szyb. Kursy polerowania szkła są dostępne zarówno dla specjalistów serwisu samochodowego, początkujących, jak i właścicieli samochodów. Zdobyte umiejętności w zupełności wystarczą zarówno do pracy biznesowej, jak i indywidualnej. Uzyskane informacje teoretyczne są wzmacniane umiejętnościami praktycznymi, zapewniającymi głębię asymilacji. Pod koniec kursu kursant staje się posiadaczem wiedzy, która pomoże mu samodzielnie naprawiać szyby samochodowe.

TREŚCI SZKOLENIA Z POLEROWANIA SZKŁA

Specjaliści od stylizacji samochodów, którzy własnoręcznie serwisowali szyby setek samochodów, oferują swoje bogate doświadczenie na kursach: szkolenia z polerowania szyb. Skład grupy nastawiony jest na maximum 4 osoby, co zapewnia każdemu studentowi możliwość pracy indywidualnej, zarówno teoretycznie, jak i praktycznie.

Podkreślmy główne tematy poruszane na kursie polerowania szkła:

- Charakterystyczne wady i cechy szkła
- paski, przetarcia, odpryski, zmatowienie;
- Kolejność kontroli pęknięć na obecność brudu, niuanse czyszczenia pęknięć i skład płynu czyszczącego;
- Rodzaje mieszanek do polerowania, kolejność ich użycia w miarę zmiany powierzchni obróbki;
- Eliminacja wad wycieraczek przedniej szyby;
- Zakres używanego sprzętu, niuanse jego pracy przy rozwiązywaniu konkretnego problemu;
- Usuwanie plam kwasowych z szyby przedniej, tylnej i szyb bocznych;
- Eliminacja pionowych pasów na bocznych szybach;
- Bezpieczeństwo osobiste i bezpieczeństwo pojazdu podczas pracy przy polerowaniu szkła.

CZAS KURSU I JEGO KOSZT

Kurs polerowania szyb samochodowych trwa 1 dzień. W pierwszym etapie kursanci zapoznają się z narzędziami, rodzajami szkła, cechami wad szkła, materiałami ściernymi, doborem narzędzi i materiału ściernego w celu wyeliminowania charakterystycznych pionowych pasków. W drugim etapie kursanci wzmacniają teorię praktyką na przykładzie najtrudniejszych defektów.

Cena szkolenia z polerowania szyb samochodowych to 4000 zł brutto.